KOZIOŁEK MATOŁEK

16 marca przyjęliśmy w gościnę przemiłego gościa. Miał ponad 2m wzrostu, ogromną białą głowę z twardymi rogami oraz przepiękne biało-szare futro. Był to Koziołek Matołek, który wybrał się w podróż do Pacanowa. Mówił, że bardzo spodobało mu się nasze przedszkole i postanowił się u nas na troszkę zatrzymać. Dzieci ciepło przyjęły gościa. Zaciekawił ich nietuzinkowy wygląd koziołka. Z radością wysłuchały opowieści o różnych koziołkach, jednak najbardziej zainteresowała je historia o gościu z Pacanowa. W połowie spotkania Elfiki stanęły przed miłym wyzwaniem – otrzymały od Koziołka do wykonania przeróżne zadania, quizy i rebusy. Poznały także przysłowia z Koziołkiem Matołkiem. Nasze dzieci poradziły sobie znakomicie.

Koziołek był dumny z naszych pociech. W nagrodę dzieci dostały pieczątki na ręke i wstąpiły do Klubu Przyjaciół Koziołka Matołka.